Anugerah Skrin 2018

Senarai Calon Anugerah Skrin 2018

Senarai Calon Anugerah Skrin 2018

Anugerah Skrin 2018

Anugerah Skrin 2018 ( ASK 218 ) bagi edisi ke-22 bakal berlangsung pada 2 November 2018 bertempat di Pusat Dagangan Dunia Putra ( PWTC ) Kuala Lumpur. ASK 2018 mempertaruhkan 30 kategori yang merangkumi 14 kategori drama, 7 kategori filem dan 9 kategori bukan drama dan teknikal. Tiga kategori baru diperkenalkan iaitu Drama Rantaian Terbaik ( Kategori Bahasa Cina ), Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian dan Pelakon Wanita Terbaik Rantaian.

Malam kemuncak ASK 2018 akan disiarkan secara langsung menerusi TV3 pada Jumaat, 2 November, jam 9 malam. Diserikn oleh 12 penyampai anugerah dibarisi oleh Datuk Rosyam Nor, Nora Danish, Awal Ashaari, Ayda Jebat, Izzue Islam, Zahirah MacWilson, Elly Mazlein, Sherry Al-Hadad, Sharnaaz Ahmad, Naz habibur Rahman dan Shuk Sahar.

Acara Karpet merah pula akan disiarkan menerusi program Pop TV pukul 8:30 malam di saluran NTV7 yang dikendalikan oleh Aaron Al-Fateh dan Ain Edruce. Enam kategori bukan drama disampaikan melalui Meladi Anugerah Skrin 2018 pada 28 Oktober 12:00 – 13:30 tengah hari.

 

Berikut senarai pencalonan Anugerah Skrin 2018:

 

KATEGORI DRAMA

  1. Drama Terbaik
  2. Pengarah Drama Terbaik
  3. Videografi Drama Terbaik
  4. Lakon TV Terbaik
  5. Penyunting Drama Terbaik
  6. Pelakon Lelaki Terbaik Drama
  7. Pelakon Wanita Terbaik Drama
  8. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama
  9. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama
  10. Drama Komedi Terbaik
  11. Drama Rantaian Terbaik ( Kategori Bahasa Melayu )
  12. Drama Rantaian Terbaik ( Kategori Bahasa Cina ) *Baru
  13. Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian ( Melayu/Cina ) *Baru
  14. Pelakon Wanita Terbaik Drama Rantaian ( Melayu/Cina ) *Baru

 

KATEGORI FILEM

  1. Filem Terbaik Filem
  2. Pengarah Terbaik Filem
  3. Lakon Layar Terbaik Filem
  4. Pelakon Lelaki Terbaik Filem
  5. Pelakon Wanita Terbaik Filem
  6. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem
  7. Pelakon Pembantu Wanita terbaik Filem

 

KATEGORI BUKAN DRAM DAN TEKNIKAL

  1. Rancangan Majalah Terbaik
  2. Rancangan Realiti Terbaik
  3. Rancangan Anugerah Terbaik

 

 

PENCALONAN DRAMA TERBAIK

Drama Produksi Pengarah Penulis Skrip Pelakon
4K Unit Drama TV,Radio Televisyen Malaysia Hisyamudin Ahmad Ahmad hamdan Abdullah Tawadi Kahiril Ridzuan, Wan Sharmila, Nmron, Azwan Kombos
Abang Kandung Rashbir Media Sdn Bhd. Rashid Sibir Rashid Sibir Izzue islam, Syafiq Kyle, Nasir Bilal Khan, Norlia Ghani
Aku Nazmi JS Pictures Sdn Bhd. Azman Hj Yahaya Sofia J. Rhyland Jay Iswazir, Ayda Jebat, Sheila Rusly, Dayana Roza
Cucu Atok Orangetree production Sdn Bhd. Zamri Zakaria Ratnawati Hassim Jalil Hamid, Danish Hazriq, Amar Asyraf, Tasha Shila, fauzi Nawawi, Lisdawati
Dosa Perempuan Zeel Production Sdn Bhd. Murali Abdullah Syed Muhamad Taufik Nad Zainal, Mira Filzah, Redza Rosli, Aidit Noh
Fatonah Azali Tanah Beris Film Sdn Bhd Shuhaimi Lua Marziah Manaf Nad zainal, Redza rosli, Raja Azura, Sharifah Sakinah,
Kasih Seorang Ayah Mache All Star United Sdn Bhd. Dato Ahmad Tarmimi Siregar Sham Hashim Eman Manan, Shukri Yahaya, Mia Ahmad, dato’ Ahamd Tamimi
Luyak Unit Drama TV, Radio Televisyen Malaysia Noor Azizah Mohamad Roydy Anuar Eddy Sauly Shakilla Khoriri, Puteri Syasya Masyitah, Zarina Zainuddin
Nisaa Unit Drama TV, Radio Televisyen Malaysia Hisyamudin Ahmad Azrul Azmir Kamarul Zaman Jay Iswazir, Mardiana Alwi, Azman Hassan, Kamarool Hy Yusof
Pendosa Ingin Ke Syurga Suhan Movie & Trading Sdn Bhd. Rashid Sibir Sharifah Abu Salem Datuk Rosyam Noor, Sherie Merlis, Fauziah Nawi, Raysha Rizrose
Qalbu Saphire Screen Production Sdn Bhd. Riza Baharudin K. Adlie Faizal Hussien, Fasha Sandha, Adik Qistina Raishah, Fauzi
Tulus Cinta Sha’s Media Sdn Bhd. Ellie Suriaty Shahremy Ikmal Amar Asyraf, Siti Elizad, Puteri Aishah, Fazlina Ahmad Daud

 

DRAMA KOMEDI TERBAIK

Drama Produksi Pengarah Penulis Skrip Pelakon
Aku Dia Lagu Unit Drama TV, Radio Televisyen Malaysia Muhamad Ikhsan Sukiman Mohd Rahhiemi Alias Ewal Ismail, Ziha Salleh, Azam Pitt, Afifah Nasir
Mak Cun 4 Rumah Karya Citra Sdn Bhd Eirma Fatima Eirma Fatima Eirma Fatima, Dato’Rahim Razali, Datin Seri Umie Aida, Datuk Awie, erra Fazira, Ziana Zain, Aiman Tino
Mat Rukun Hujan Lebat Production Sdn Bhd Jamal Khan ZH Emdee Zoey Rahman, Elisya Sandha, Aliff Yasraf BMB
Suamiku Mat Piun Suhan Movies & Trading Sdn Bhd. Amor Rizan Tommy Loh Along Cham, Sharifah Sakinah, Mark Adam, Mimi Lana, Rania Humaira
Shah & Zam Zamriez Golden Pictures Sdn Bhd. Pali Yahya MF Kenchana Bell Ngasri, faiz Tapaw, Nadia Brian, Nadiyah Sahab

 

DRAMA RANTAIAN TERBAIK ( KATEGORI BAHASA MELAYU )

Drama Produksi Pengarah Penulis Pelakon
Andainya Takdir 2 A. Aida Production Sdn Bhd. Eoon Shuhaini Wan Mahani Shukri Yahaya, Nina Iskandar, Puteri balqis, Neera Azizi, Mas Khan, Anne Ariffin, Shiela Mambo
Isteri Untuk Diiktiraf JS Pictures Sdn Bhd. Azman Hj Yahya Rehal Nuharis Redza Rosli, Elvina Mohamad, Arash Mohd, Sheila Rusly, Sharifah Sahora, Dayana Roza, Janna Nick
Nafas Orangetree Production Sdn Bhd. Bahri Uma Eja Lorena Kailafairy, Erwin Dawson, Cristina Suzanne, Hefny Sahad
Nur Radius One producition Sdn Bhd Shahrulezad Shahrulezad Amyra Rosli, Syafiq Kyle, Riena Diana, Noorkhiriah, Azhan Rani, Dato Jalaluddin Hassan, Laila Nasir, Fatimah Abu Bakar
Raisha Orangetree Production Sdn Bhd. Nizam Zakaria Mufid Suhaimi Diana Danielle, Hafidz Roshdi, Aishah Azman, Taib Zamanuri, Zarina Zainuddin
Teratai kemboja Saphire Screen Production Sdn Bhd. Along Kamaludin Zarihah hassan Fasha Sandha, Adi Putra, Elly Mazlien, Nadia Brian, Sabhi Sadhi, Hasnul Rahmat

 

DRAMA RANGKAIAN TERBAIK ( KATEGORI BAHASA CINA )

Drama Produksi Pengarah Penulis Skrip Pelakon
Green Wall The Rock Productions Sdn Bhd. Dannis Chow & Kok Tzyy Haw Dannis Chow, Chong Sheon Wie, Teh Kean Guan Jordan voon, April Chan, Sampson Chew, Wayne Chua, Hazel Siow Li Xuan
Growth Vehind The Sun Mad Pictures Sdn Bhd. Jason Kok Chan Yoke Yeng Jordan Sen, Emily Chan, Sawyer Leong, Lo Koon Lan, Freddie Wong
Persona 2 The Rock Productions Sdn Bhd. Dannis Chow Dannis Chow Huang Qi Ming, Jojo Goh, Kyo Chen, Aye Keng, Fabian Loo
The Men In Black School Double Vision Sdn Bhd. Tham Siew Ngoy, Ernest Chong & Soo Yoo Kee Chong Sheon Wei Wilson Lee, Pauline Tan, Jeffrey Cheng, Joey Leong, Alvin Wong
The Memori Of Majie Mediacorp Malaysia Lim Pin Choong & Daniel Tan Ling Jun Hong, Koh teng Liang, Pong Shie Jye Henley Hii, Pauline Tan, Jeffrey Cheng, Joey Leong, Gary Yap, Aye Keng

 

FILEM TERBAIK

Filem Produksi Pengarah Pelakon
Abang Long Fadil 2 Skop Productions Sdn Bhd. & Astro Shaw Sdn Bhd. Syafiq Yusof Zizan Razak, Datuk AC Mizal, Wak Doyok, A. Galak, Tania Hudson
Bisik Pada Langit Astro Shaw Sdn Bhd & Nusantara Seni Karya Kabir Bhatia Jalil Hamid, Ummi Nazeera, Beto kusyairy, Datin Fadilah Mansor, Naim Daniel dan Erwin Dawson
Blok 404 DBI Entertaiment Sdn Bhd. Azma Aizal Yusoof Nur Risteena Munim, Raja Azrey, Boy Iman, Zamarul Hisham, Fasha Sandha
Bukan Cinta Malaikat Ace Motion Production Sdn Bhd. Aziz M Osman Nora Danish, Fachri Albar, Ashraf Muslim, Donita, Dewi Irawan, Dynas Mokhtar
Busker Astro Shaw Sdn Bhd Syed Fariz Hafeez Mikhail, Daiyan Trisha, Anas Ridzuan, Lia Natalia, Mas Khan, Elizabeth Tan
Dukun Astro Shaw Sdn Bhd Daim Said Datin Seri Ummie Aida, Faizal Hussien, Namron, Rahmat, Elyana, Allahyarham Ramli Hassan dan Adlin Aman Ramlie
Hijabsta Ballet Explosive Magic Sdn Bhd. Syed Zul Tojo Puteh Maimun Zahrah, Betty Banafe, Aman Graseka, Aliff Azeman
Kau Takdirku Primeworks Studios Sdn Bhd. Jason Chong Ezzaty Abdullah, Remy Ishak, Bront Palarae, Aisya Hasnaa
Kau Yang Satu Astro Shaw Sdn Bhd & Global Station Sdn Bhd Osman Ali Aaro Aziz, Izara Aishah, Hisyam Hamid, Soo Wincci
KL Wangan #Bikingempak Centro Pictures Sdn Bhd. Pekin Ibrahim Pekin Ibrahim, Faizal Hussien, Kazuto Soon, Emily Lim, Jasmine Suraya
Perang Rentap Unique Twins Sdn Bhd Lina Johar Vincent Mallang Alfred, Diana Johor, Charl Mayour, Ethel Lampai, Richard Martias dan iwan Dasri
KL Special force Skop Productions Sdn Bhd & Viper Studios Sdn Bhd. Syfiq Yusof Datuk Rosyam Nor, Syamsul Yusof, fattah Amin, Sabrina Ali, Tania Hudson, Josian Hogan, Mahmud Ali Basha, Esma Daniel
Pinjamkan Hatiku Aura White Global Sdn Bhd & Nuansa Films Sdn Bhd Osman Ali Ayda Jebat, Shaheizy Sam, Farid Kamil, Lia Natalia, normah Damanhuri, Naza Manas dan Azizah Mahzan
Rempit Sampai Langit Suhan Movies & trading Sdn Bhd. Silver Ajak Shiro, Nabila Huda, Tauke Jambu, Reen Rahim, Jay Iswazir dan Cristina Suzanne
Pulang Primework Studios Sdn Bhd. Kabir Bhatia remy Ishak, Puteri Aishah, Erwin Dawson, Azrel ismail, Alvin Wong, Jaluddin Hassan, Syazuwan Hassan dan Juliana Evans
Tombiruo : Penunggu Rimba Astro Shaw Sdn Bhd, ideate media Sdn Bhd, Grup Buku Karangkraf Sdn Bhd, Layar Sunan Sdn Bhd. Seth Larney Zul Ariffin, Nabila Huda, farid Kamil, Hasnul Rahmat, datuk M. Nasir, Datin Marlia Musa, Dynas Mokhtar dan Faizal Hussien

 

Nantikan kemuncak yang dinantikan Anugerah Skrin yang bakal berlangsung pada 2 November 2018.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *